Головна » Статті » Козівництво » Розмноження

Розведення кіз у господарстві

Не можна спаровувати тварин, які є в близькому спорідненні, бо в цьому випадку народжується менш життєздатне потомство з меншою продуктивністю. Крім того, при спорідненому розведенні нерідко народжуються виродки.

Здорові батьки із здоровим складом тіла і високою продуктив­ністю, як правило, дають добре, здорове і високопродуктивне по­томство.

Цап повинен походити від високомолочної матки, бо молочність передається за спадковістю і через плідника.

Спаровувати кіз рекомендують у серпні, вересні або в крайньо­му разі в жовтні, тоді окіт буде в січні — лютому або в березні; у цей час матки дають найжиттєздатніший, добре розвинений при­плід.

При такому часі окоту козенята встигають до початку випа­сання добре зміцніти і найповніше використовують усі переваги пасовищного утримання. Зрозуміло, для організації окоту в за­значений час господарство повинно мати тепле приміщення і до­статню кількість кормів.

Спаровувати кіз можна тільки в стані охоти. Охота у кіз три­ває 24—48 годин, а іноді і більше. Ознаками охоти є часте бекання, неспокійна поведінка, втрата апетиту, повилювання хвостом, при­пухання зовнішньої частини піхви і витікання з неї слизу.

Якщо коза не запліднилася в першу охоту, її треба обов’язково спарувати в другу охоту, яка звичайно повторюється через 15—22 дні. При наявності в господарстві двох кіз їх краще спаровувати в різний час з тим, щоб вони окотилися теж у різний час і можна було одер­жувати молоко протягом цілого року.

Тривалість життя кіз в середньому 9—10 років, строк господар­ського використання 7—8 років.

У кізочок перша охота з’являється в 5—8-місячному віці. Про­те раннє спаровування шкідливо відбивається на рості й розвитку самців і самок і дає слабе, погано розвинене потомство.



Джерело: http://www.miysvit.com.ua
Категорія: Розмноження | Додав: Адмін (04.08.2011)
Переглядів: 4505 | Рейтинг: 1.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]